Four Seasons Hotel Sultanahmet - Islamic, conservative, halal and hijab hotels

Four Seasons Hotel Sultanahmet

Tuğşah Bilge

18 December 2021

No Comments

Four Seasons Hotel Sultanahmet

Four Seasons Hotel  Sultanahmet, İstanbul’da tarihi yarımadada yer alan bir oteldir. Misafirlerine çok özel bir konaklama seçeneği sunan otel, aynı zamanda lezzetli yemekleriyle de dikkatleri üzerine çekiyor. Gündüz ve gece, eşsiz bir manzara eşliğinde gündelik hayatın stresinden uzaklaşılmasını sağlar. Four Seasons Hotel at Sultanahmet, ilk olarak 1961 yılında açılmış ve o günden itibaren faaliyetlerine başlamıştır. Misafirlerini çok özel şekilde ağırlayan ve onlara muhteşem imkanlar sunan otel, birçok özelliği ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

Lüks ve Konforlu Odalarla Muhteşem Bir Tatil Deneyimi

Aile otelleri içerisinde yer alan ve sunduğu imkanlarla konforlu bir tatil deneyimi sunan otel, birçok oda seçeneğine sahiptir. Lüks odalarda King yataklar ya da tek kişilik yataklar bulunuyor. Bu odalarda 3 yetişkin veya 2 yetişkin ve 1 çocuk rahatlıkla konaklayabilir. Bu tür odalarda bulunan mobilyaların her biri lüks olduğu için rahatlık ve estetik bir arada sunuluyor.

Premier Odalar, 55-60 m2 genişliğindedir. Böylelikle geniş aileler, Premier Odalarda konaklayabilir. Superior Odalarda bir King yatak, bir beşik veya portatif bir yatak bulunuyor. Süit Odalar ise muhteşem bir manzaraya sahiptir. Oldukça geniştir ve konforlu bir konaklama deneyimi sunar. Muhafazakâr oteller içerisinde yer alan ve özellikleriyle ilgi çeken otelde bulunan odalar, yüksek tavanlarıyla hoş bir deneyim sunuyor.

Ayrıca odaların mimarisi de oldukça özeldir. Osmanlı mimari unsurlarına sahip olan odalar, estetik kaygıları giderecek detaylarla bezelidir. Sizlere sunulan odalarda konaklayarak muhteşem tatilinize renk katabilirsiniz.

Terasta Eşsiz Bir Kahvaltı / Akşam Yemeği Keyfi

Four Seasons Hotel at Sultanahmet çok özel terasıyla muhteşem bir manzara sunuyor. Otelin üst katında bulunan teras, eşsiz kahvaltı ve akşam yemeği keyfini mümkün kılıyor. Ayasofya ve Sultanahmet manzarası eşliğinde kahvaltınızı yapabilir, kahvenizi huzur içerisinde içebilirsiniz. Akşam yemeklerinizde çok özel lezzetleri yine aynı manzaralar eşliğinde tatmanız da olanaklı.

Göz Alıcı Manzara, Huzurlu Bir Konaklama

İstanbul’un tarihi yarımadasında yer alan otel, İstanbul’un tarihini yakından deneyimlemeyi mümkün kılıyor. Otele oldukça yakın bir yerde konumlanan kapalı çarşıda muhteşem bir gezinti sağlayabilirsiniz. Dinlenmek ve huzura derinden hissetmek istiyorsanız, İslami oteller içerisinde yer alan otelde SPA deneyimi yaşayabilirsiniz.

SPA saatleri pazartesi-cuma arası 6.00-10.00, pazar günleri ise 07.00-10.00’dur. Helal tatil konseptinde yer alan otelde bulunan SPA ile tam vücut masajı yaptırabilirsiniz. Böylelikle vücudunuz rahatlayacak ve keyifli saatler yaşamanız için size izin verecektir. Bergamot ve yasemin gibi yağlar ile omuz ve ayak bölgelerinde rahatlamayı hissedin.

SPA kapsamında sizlere özel masajlar, yüz bakımları sunuluyor. Böylelikle iş hayatınızdaki stresi vücudunuzdan atabilir, yenilenerek bir sonraki güne çok daha huzurlu başlayabilirsiniz.

Konforlu Toplantı, Etkinlik ve Düğün Organizasyonları

Four Seasons Hotel at Sultanahmet; toplantılar, etkinlikler ve düğün organizasyonları için kapalı alanlar sunmakla birlikte Boğaz manzaralı teras alanları da sunuyor. Düğün ve nişan törenlerinizi ferah bir alanda gerçekleştirebilirsiniz. Özel menüler ile misafirlerinizin özel lezzetleri denemesini sağlayabilirsiniz.

Sizlere sunulan etkinlik alanının toplam genişliği 340 m2dir. En büyük balo salonu ise 197 m2dir. Balo Salonu, Balo Salonu Ön Etkinlik Odası, Divan Toplantı Odası ve Toplantı Odalarından ihtiyacınıza uygun olanları seçerek misafirlerinizi çok özel bir şekilde ağırlayabilirsiniz.

Ailelere özel otel konseptine sahip olan ve birçok imkânı bünyesinde barındıran otel, düzenli aralıklarla temizlenmektedir. Odalarda ve genel kullanım alanlarında yapılan hijyen uygulamaları sayesinde kendinizi evinizde gibi hissedebilirsiniz. Ayrıca İslami oteller içerisinde yer aldığı için kendinizi oldukça rahat hissetmeniz ve ailenizle muhteşem bir tatil yapmanız mümkün.

Tags :

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Products