Şartlar ve Koşullar - Islamic, conservative, halal and hijab hotels

Şartlar ve Koşullar

REZERVASYON ŞARTLARI

 

Tatil rezervasyonunuz için hukuki şartlar ve koşullar

Burada yazılan Hukuki Şartlar ve Koşullar, rezervasyonlarını HalalOrganization.com Rezervasyon Sistemi, API linkleri ve/veya geleneksel metotlar kullanarak yapan müşteriler tarafından önceden okunmalıdır. Bu bilgiler rezervasyonu yapan müşterileri hukuki olarak bağlayacağından, dikkatlice okunup anlaşılmalıdır. Burada bulunan Hukuki Şartlar ve Koşullar, şirketimizin haklarını ve yükümlülüklerini göstermekle beraber, ürünlerimize ulaşımı ve rezervasyon sürecini de açıklamaktadır.

HalalOrganization® OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ. bir markasıdır. OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ. ürünlerini, HalalOrganization.com Rezervasyon Sistemi, API linkleri veya e-mail üzerinden müşterilerine ulaştıracağını kabul eder. OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ., müşterilerin rezervasyonlarını yaptıkları, ürünleri tedarik eden kurumların (örn. oteller, havayolları, araç kiralama şirketleri, transfer şirketleri, taşıma acenteleri, tur şirketleri) acentesi olarak hareket eder. Bu nedenle yukarıda belirtilen ürünleri tedarik eden kurumların her birinin hukuki şartları ve koşulları rezervasyonunuza etki etmekte olup, bu koşullar istenildiği takdirde müşterilere sunulabilir. EPS’nin şart ve koşullarını buradan inceleyebilirsiniz. Bu hukuki şartlar ve koşulların sizinle ve HalalOrganization.com’a erişiminizle ilgili kısımlarını okuduğunuzdan emin olun.

OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ., bu Hukuki Şartları ve Koşulları önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar. Aksi bildirilmediği sürece, daha önceden yapılmış rezervasyonlar bu durumdan etkilenmez. (örn, Vergi vb. değişimi). Bu şart ve koşulların en son sürümü HalalOrganization rezervasyon sisteminde her zaman bulunmakta olup, internet sayfamızı kullanıp ürünlerimize ulaşılması bu şart ve koşulların kabul edilmesi anlamına gelmektedir. HalalOrganization rezervasyon sistemine ulaşamayan müşterilere bu bilgiler başka yöntemlerle bildirilebilir.

TÜM durumlarda, rezervasyon sahibi rezervasyon talebinin yapıldığı sırada 18 yaşını doldurmuş olmalıdır. Rezervasyon sahibi, yukarıda belirtilen ürünleri tedarik eden kurumlar ile iletişim halinde olup, gruptaki diğer bütün misafirlerin/yolcuların bütün kişisel bilgilerini acenteye bildirmekle yükümlüdür. Bu kişisel bilgiler; tam ve doğru yazılmış isim ve soyadlar, ünvanlar, yaşlar, pasaport ve visa bilgileri ve bütün yolcular için geçerli seyahat sigortalarıdır.

 

Sorumluluk Reddi

Bu internet sitesinde yayınlanan bilgiler, yazılımlar, ürünler ve hizmetler yanlışlıklar veya yazım hataları içerebilir. Özellikle, OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ. otel, tatil köyü, hava, villa, araba, havaalanı transferi ve bu internet sitesinde görüntülenen diğer seyahat ürünlerinin bilgileri ve tanımları (sınırlama olmaksızın fotoğraflar, otel olanakları listesi, genel ürün açıklamaları vb. dahil) ile ilgili yanlışlıkların doğruluğunu garanti etmez ve sorumluluk kabul etmez, bu bilgilerin çoğu ilgili tedarikçiler tarafından sağlanmaktadır. Bu internet sitesinde görüntülenen otel, tatil köyü, villa değerlendirmeleri sadece genel yönergeler olarak düşünülmüştür ve OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ., değerlendirmelerin doğruluğunu garanti etmez. Buradaki bilgilere periyodik olarak değişiklikler eklenecektir. OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ. ve/veya ilgili tedarikçileri istediği zaman bu internet sitesinde iyileştirme ve/veya değişiklik yapabilir.

OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ. ve/veya ilgili tedarikçileri bu internet sitesinde yer alan bilgilerin, yazılımların, ürünlerin ve hizmetlerin herhangi bir amaç için uygunluğu hakkında hiçbir beyanda bulunmamaktadır ve bu internet sitesine herhangi bir ürün veya hizmetin dahil edilmesi veya satış teklifi, OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ. tarafından bu tür ürün veya hizmetlerin onaylandığı veya tavsiye edildiği anlamına gelmez. OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ., bu internet sitesinde yer alan hizmetleri yerine getirirken makul özen ve yeteneği kullanacaktır.

OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ. için seyahat veya diğer hizmetler sağlayan taşıyıcılar, tatil köyleri, oteller, villalar ve diğer tedarikçiler OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ. şirketinin acenteleri veya çalışanları değildir. OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ., bu tür tedarikçilerin eylemlerinden, hatalarından, eksikliklerinden, beyanlardan, garantilerden, ihlallerden veya ihmallerden veya kişisel yaralanmalardan, ölümden, mal hasarından veya bunlardan kaynaklanan diğer hasarlardan veya masraflardan sorumlu değildir. OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ. doğrudan kontrolünün ötesinde herhangi bir gecikme, iptal, aşırı rezervasyon, grev, mücbir sebep veya diğer nedenlerden dolayı hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir ve geri ödeme yapmaz ve herhangi bir devletin veya otoritenin herhangi bir ek masrafı, ihmali, gecikmesi, yeniden yönlendirilmesi veya fiili için hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ. ve/veya tedarikçileri hiçbir durumda, bu internet sitesinin kullanımından kaynaklanan veya bu siteyle bağlantılı olarak ortaya çıkan herhangi bir, dolaylı, kazaya bağlı, cezai, özel veya sonuçsal zarardan, veya bu internet sitesini kullanmanın gecikmesi veya yetersiz olması veya bu internet sitesi aracılığıyla edinilen herhangi bir bilgi, yazılım, ürün ve hizmetten, veya OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ. ve/veya tedarikçilerinin herhangi birine hasar olasılığı bildirilmiş olsa bile, sözleşme, haksız fiil, kesin sorumluluk veya başka bir nedenle bu internet sitesinin kullanımından kaynaklanan (kullanım kaybı, veriler, kârlar, tasarruflar veya fırsatlar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) sorunlardan sorumlu tutulamaz. Herhangi bir sınırın uygulanmadığı ölüm veya kişisel yaralanma yükümlülüğü hariçtir. OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ. ve/veya ilgili tedarikçileri, sözleşmenin, haksız fiilin, kesin yükümlülüğün veya başka bir şekilde bu internet sitesinin kullanımından kaynaklanan doğrudan zarardan, herhangi bir olay veya bağlı olay serisi için talebin oluştuğu işlemin toplam değerinin en fazla maksimumuna kadar, sorumludur. Bu, tüketici olarak yasal haklarınızı etkilemez.

Önemli: bu hukuki şart ve koşullar ve yukarıdaki sorumluluk feragatnamesi, yürürlükteki yasaların dışında bırakılamayan zorunlu yasal hakları etkilemez (zaman zaman değiştirilen EC paketi seyahat yönergesini (90/314/eec) uygulayan geçerli ulusal veya yerel mevzuat kapsamındaki yasal haklarınız dahil). Bu internet sitesinden herhangi bir seyahat paketi satın almaya karar verirseniz, ayrı tatil şart ve koşulları da geçerli olacaktır.

 

Ödemeler

(HalalOrganization.com) internet sitesinde veya telefonla rezervasyon yapılan hizmetlerin fiyatı (i) Tedarikçiler adına bu ödemeleri kabul edecek OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ.’e ve/veya (ii) doğrudan Tedarikçiler’e ödenecektir. Ödeme birden fazla tarafça (Müşteri’nin banka hesabında ya da kredi kartı ekstresinde gösterildiği gibi) tarafınızdan tahsil edilebilir, ancak ücretlendirilen toplam tutar sağlanacak hizmetlerin toplam fiyatını aşmayacaktır.

Müşteri ödeme kartının detaylarını sağlayacaktır. Bu detayların Tedarikçi veya OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ. tarafından doğrulanması gerekecektir: (i) ödeme kartının geçerliliği (Birkaç gün içinde iade edilen veya Tedarikçi nedeniyle nihai ödemeden düşülen nominal değer üzerinden ücret) ve (ii) ödeme kartında yeterli ödeme için yeterli meblağın bulunması (Müşteriye banka kartını sağlayan banka tarafında teyit edilecektir).

 

Tazminat

Aşağıdaki sebeplerden dolayı, OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ.’i, acentelerini ve/veya ilgili tedarikçilerini ve memurlarını, yöneticilerini, çalışanlarını ve temsilcilerini herhangi bir iddia, dava nedeni, talep, geri kazanım, kayıp, hasar, para cezası, cezalar veya diğer türden veya nitelikteki masraflardan ve bunlardan herhangi birine karşı, üçüncü taraflarca getirilen makul yasal ve muhasebe ücretleri dahil ancak bunlarla sınırlı olmayacak şekilde savunmayı ve tazmin etmeyi kabul edersiniz:

 

  • (a) bu İnternet Sitesi Şartları, Koşulları ve Bildirimlerini veya burada atıfta bulunulan belgeleri ihlal etmeniz durumunda;
  • (b) herhangi bir yasayı veya üçüncü bir tarafın haklarını ihlal etmeniz; veya
  • (c) bu internet sitesini kullanımınız sonucunda.

Yasa dışı veya yasaklanmış kullanımlara izin verilmez.

Bu internet sitesini kullanmanızın bir şartı olarak, OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ. şirketine bu internet sitesini yasa dışı veya bu şart, koşul ve bildirimler tarafından yasaklanmış herhangi bir amaçla kullanmayacağınızı garanti edersiniz.

 

Üçüncü Taraf Sitelere Bağlantı Verilmesi

Bu internet sitesi OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ. dışındaki taraflarca yönetilen internet sitelerine bağlantılar içerebilir. Bu bağlantılar yalnızca referans amaçlıdır. OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ., bu tür internet sitelerini kontrol etmez ve içeriklerinden veya sitelerin kullanımından sorumlu değildir. OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ.’de bu tür internet sitelerine bağlantılar bulunması, söz konusu internet sitelerinde materyalin onaylanması veya operatörleriyle herhangi bir ilişkilendirme anlamına gelmemektedir.

 

Sigorta

OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ., seyahatlerinde yolcular için maddi veya sağlık kayıpları için sigorta sağlamamaktadır. Yolcuların seyahat ederken sağlık için kendi seyahat sigortalarını almaları önerilir. Her yolcu yeterli sigorta teminatı ile seyahat etmelidir. Bu sigorta, öngörülemeyen iptal masraflarına, evden uzakta iken yapılan tıbbi masraflara (onaya tabii), kişisel sorumluluk taleplerine, para kaybına vb. karşı kendinizi teminat altına almanızı sağlayacaktır. Olası iptal masraflarına karşı tatil rezervasyonunuz sırasında sigorta yaptırmanızı tavsiye ederiz.

 

Pasaportlar ve Vizeler

Tüm yolcular geçerli bir seyahat pasaportuna sahip olmalıdır. Aile pasaportu taşıyanlar ana pasaport hamili ile seyahat etmelidir. Seyahate çıkmadan önce, tatile gideceğiniz ülkenin ülkenizdeki konsolosluk ofisi veya resmi internet siteleri ile vize gereksinimlerini kontrol etmek sizin sorumluluğunuzdadır.

Geç rezervasyon yaptırmanız durumunda, gerekli vizeleri almak için yeterli zamanınız olduğundan emin olun. Doğru pasaport ve vize belgelerinin zamanında alınmasını sağlamak sizin sorumluluğunuzdadır. Pasaport, vize veya göçmenlik şartlarına uymadığınız için seyahat edemezseniz tedarikçiler ve HalalOrganization sorumluluk kabul etmemektedir.

 

Ücretler

Tüm fiyatlar tedarikçinin elverişliliğine ve nihai onayına tabidir. Her tedarikçinin fiyatlandırma politikası hakkında daha fazla bilgi rezervasyon koşullarında bulunabilir.
İnternet sitemizde gösterilen herhangi bir tatilin fiyatını değiştirme hakkımız saklıdır. Sözleşmeniz onaylanmadan önce rezervasyon yapmak istediğiniz tatilin güncel fiyatı size bildirilecektir.

Herhangi bir rezervasyonu reddetme hakkımız saklıdır.
Tam ödeme tarafımıza ulaşana kadar, rezervasyonla ilgili herhangi bir bilet veya belge teslim etme yükümlülüğümüz yoktur.

Ödemenin tarafımızdan istenen tarihe kadar alınmaması durumunda, rezervasyonu müşteri tarafından iptal edilmiş olarak değerlendirmeyi seçebiliriz, bu durumda iptal ücretlerimize göre depozito veya ön ödemeli tutar kaybedilir. Bazı oteller belirli zamanlarda farklı ödeme planları uygulayabilir ve rezervasyonunuz onaylanıncaya kadar bize tavsiyede bulunmayabilir. Bu durumun rezervasyonunuz için geçerli olması halinde, otel bizi bu gereklilikten haberdar eder etmez size bildireceğiz.

Tatil köyü, otel, villa, kişiye özel tatil ve rehberli tur bileşenlerinin fiyatları döviz dalgalanmalarına göre değişebilir, internet sitemizde listelenen fiyatlar sadece rehber amaçlıdır. En güncel fiyatlar için lütfen HalalOrganization.com adresini ziyaret edin.

 

Online Rezervasyon Onayı

Bu internet sitesinde yer alan tüm seyahat ürünleri müsaitlik durumuna bağlıdır. Bizimle online rezervasyon yaptıktan sonra rezervasyon yaptığınız konaklama için müsait olmama ihtimalimiz çok düşüktür ancak bu bazen gerekli olabileceği için, online rezervasyonunuzu 24 saat içinde iptal etme ve bize ödediğiniz tüm paranın tam bir geri ödemesini hesabınıza geri ödeme hakkını saklı tutarız. Bu nedenle, kendi uçuşlarınızı rezerve etmeden önce rezervasyon onay e-postamızı beklemenizi önemle tavsiye ederiz. Online rezervasyon talebinizi gerçekleştirdikten sonra 24 saat içinde alacaksınız. Ödemeniz gerçekleşecek ve yalnızca rezervasyonunuzu onayladıktan sonra alınacaktır.

Çekle yapılan tüm ödemeler “OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ.” adına ödenmelidir.

 

İsteğe Bağlı Geziler ve Turlar

Önceden rezervasyon yapılan ve güzergah için ödenen isteğe bağlı geziler, turlar, araba kiralama ve benzeri hizmetler müşterilerin sorumluluğundadır. OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ., herhangi bir OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ. yerel ortak taşıma şirketi veya temsilci servis şirketi ile yerel olarak rezerve edilen turlar, geziler ve araba kiralama hizmetleri için yasal bir sorumluluk taşımamaktadır.

 

Uçuş Zamanlamaları ve Tatil Değişiklikleri

Tüm uçuş zamanlamaları geçicidir ve değişebilir. Ancak tedarikçiniz rezervasyon koşullarına göre yapılan büyük değişiklikler konusunda önceden bilgi verilecektir. Tedarikçiniz bazen konaklama, hizmet veya tarih değişikliği gibi tatilinizi değiştirmeyi gerekli bulabilir. Bir değişiklik olması durumunda, tedarikçiniz rezervasyon koşullarında açık yönergeler belirleyecektir.

 

İptaller

Tatilinizi iptal etmeyi veya değiştirmeyi gerekli görürseniz, lütfen hemen OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ. ile iletişime geçin, iptal veya değişiklik istekleri rezervasyonu yapan kişi tarafından, tarafımıza yazılı olarak bildirilmelidir. Bu durumda kurallar doğrultusunda iptal ve değişiklik ücretleri müşteriden alınır. Bu ücretler tatilin başlangıç tarihine yaklaştıkça artmakta bazı durumlarda %100’e kadar varmaktadır. Uygulanacak iptal/değişiklik ücretleri ölçeği tedarikçinin rezervasyon koşullarında belirtilecektir. Ücretler, tatilinizi iptal etmek veya değiştirmek için yazılı talimatınızı aldıktan sonra teyit edilecektir. Herhangi bir iptal durumunda tedarikçilerimizin iptal şartları artı OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ.’in yönetici ücretleri uygulanır. Banka veya Kredi kartıyla yapılan ödemelerin iadesinde toplam ödemenin 2.9%’a kadar ek ücret uygulanabilir.

Tedarikçilerin iptal ücretleri ve bilgileri her otel ve villa sayfasında mevcuttur. Konaklama seçeneğine göre farklılık gösterdiğini lütfen unutmayın.

Geri ödemeler her zaman rezervasyon için ödediğiniz para biriminde yapılır. Rezervasyon yaptığınızda çıkış sayfasında ve onay e-postanızda belirtildiği üzere “yerel para biriminde gösterilen fiyatlar yalnızca gösterge amaçlıdır ve o zamanki döviz kuruna göre belirlenmektedir. Gerçek fiyatlar tesisin belirlediği ve rezervasyon sözleşmesinde belirtilen para biriminde gösterilir.” Geri ödeme tutarınız döviz kuruna bağlıdır. Size geri ödeme yaptığımızda, aldığınız tutar, orijinal rezervasyon tarihinizdeki döviz kurunu değil, geri ödeme yaptığımız günkü döviz kurunu yansıtır. Döviz kurları sürekli değişim gösterebilir ve bu nedenle geri ödeme olarak alacağınız miktar ödediğiniz tutarla her zaman eşleşmez.

Tam ödeme zamanında alınmazsa rezervasyonunuzu iptal etme hakkımızı saklı tutarız.

 

Bu İnternet Sitesinde Bulunan Yazılımlar

Bu Web sitesinden indirilebilen tüm yazılımlar (“Yazılım”), OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ. ve tedarikçilerinin telif hakkıyla korunan çalışmasıdır. Yazılımı kullanımınız, Yazılım ile birlikte gelen veya Yazılımın içinde yer alan son kullanıcı lisans sözleşmesinin (“Lisans Sözleşmesi”) koşullarına tabidir. Lisans Sözleşmesi şartlarını kabul etmediğiniz sürece, Lisans Sözleşmesi ile birlikte gelen veya Lisans Sözleşmesi içeren hiçbir Yazılımı kuramaz, kopyalayamaz veya kullanamazsınız.

Lisans Sözleşmesi bulunmayan herhangi bir Yazılım için, OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ., size, bu internet sitesini bu hüküm ve koşullara uygun olarak görüntülemek ve başka bir amaçla olmamak şartıyla kullanmanız için, kişisel, devredilemez bir lisans vermektedir. Yazılımı yükleyerek, kopyalayarak veya başka bir şekilde kullanarak bu lisansın kayıt ve koşullarına tabi olmayı kabul etmiş olursunuz.

Bu internet sitesinde yer alan tüm HTML kodları, Active X denetimleri ve diğer komut dosyaları da dahil olmak üzere tüm Yazılımların OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ. şirketine ve tedarikçilerine ait olduğunu ve telif hakkı yasaları ve uluslararası anlaşma hükümleri tarafından korunduğunu lütfen unutmayın. Yazılımın kopyalarını yalnızca yedekleme veya arşivleme amacıyla oluşturabilirsiniz. Yazılımın başka herhangi bir şekilde çoğaltılması veya yeniden dağıtılması yasalarca açıkça yasaklanmıştır ve ağır hukuki ve cezai yaptırımlara neden olabilir. İhlal edenler mümkün olan en üst düzeyde kovuşturulacaktır. Yazılımı tersine çeviremez, kaynak koda dönüştüremez veya parçalarına ayıramazsınız, ancak yalnızca bu tür bir faaliyet, bu sınırlamaya rağmen yasalarca açıkça izin verilir ise yapabilirsiniz.

Yazılımın ve beraberindeki belgelerin ve/veya teknik bilgilerin Türkiye’de geçerli ihracat kontrol yasalarına ve düzenlemelerine tabi olduğunu kabul edersiniz. Yazılımı doğrudan veya dolaylı olarak Türkiye ihracat kısıtlamalarına tabi olan ülkelere ihraç etmemeyi veya yeniden ihraç etmemeyi kabul edersiniz.

 

Seyahat Noktaları

Çoğu uluslararası seyahatler hiçbir sorun olmadan tamamlanmasına rağmen, bazı destinasyonlar diğerlerine göre biraz daha fazla risk taşımaktadırlar. OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ., müşterilerine, seyahatlerinden önce ülkelerinin Dışişleri Bakanlığı tarafından yayınlanmış yasak, uyarı ve anonsları kontrol etmelerini tavsiye eder. Çeşitli ülkelerdeki koşullar ve belirli uluslararası varış noktalarına seyahatle ilişkili risk düzeyi hakkında bilgi, T.C. Dışişleri Bakanlığı’’nın güncel internet sitesinde bulunabilir. Seyahat edenler için online tıbbi tavsiye (https://www.seyahatsagligi.gov.tr/) adresindeki Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesinde bulunabilir. Aksi takdirde, yolculuğunuzla ilgili tıbbi tavsiye için lütfen doktorunuza veya Sağlık Bakanlığı’na başvurun.

Belirli uluslararası varış noktalarına indirimli seyahat teklif ederek, OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ., bu tür noktalara seyahat etmenin tavsiye edilebilir veya risksiz olduğunu beyan etmez veya garanti etmez ve bu tür yerlere seyahatten kaynaklanabilecek zarar veya kayıplardan sorumlu değildir.

 

Tıbbi Tavsiye ve Aşılar

Lütfen yolculuğunuzla ilgili özel bilgiler için doktorunuzun tavsiyesine başvurun.

 

Otel / Tatil Köyü / Villa Tesisleri

Her otel/tatil köyü/villa için listelenen tesislerin ve özelliklerin kullanılabilirliğinin, her otel/tatil köyü/villa için doğrudan kontrolü altında olduğunu kabul etmektesiniz ve bu nedenle OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ., bu tesislerin veya özelliklerin otel/tatil köyü/villada kaldığınız süre boyunca size sunulmaması durumunda sorumlu tutulamaz. Otel/tatil köyü/villa tanımlarıyla ilgili sorumluluk kabul edilmez. Bir tesis veya özellik sizin için özellikle önemliyse, OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ.’e veya otel/tatil köyü/villa/tedarikçi firmadan (doğrudan otel/tatil köyü/villa/tedarikçi ile iletişime geçerseniz sorumluluk kabul etmiyoruz) bu tesisin veya özelliğin konaklamanız sırasında mevcut olup olmayacağını kontrol etmelisiniz. Bazı tesisler tüm oda tiplerinde mevcut olmayabilir. Örneğin, yüzme havuzları, plajlar ve klima sadece sezonluk olarak mevcut olabilir ve bu olanakların konaklamanız süresince müsait olup olmadığını kontrol etmek sizin sorumluluğunuzdadır.

Giriş saatlerinin ülkeden ülkeye ve otelden otele değiştiğini lütfen unutmayın. Bu genellikle 12.00 saat ile 16.00 saat arasında değişir.

Fotoğraflar ve görüntüler, ürünümüzün gösterge ve/veya jenerik bir temsili olabilir. Otellerimizin/tatil köylerimizin/villalarımızın tüm resimleri genellikle Yaz sezonunda (Haziran-Ağustos ayları) çekilir. OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ., kullanılan görüntülerin satılan ürünün göstergesi olduğundan ve güncel olduğundan emin olmak için her türlü çabayı göstermektedir, ancak bunların doğruluğunu garanti edemeyiz. Fotoğraflar, misafirlere tahsis edilen belirli sezon ve odalar olmak zorunda değildir ve rezervasyonu yapılan oda türlerinden farklı olabilir; standart, superior, lüks vb.

OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ., rezervasyonu yapılan oda tip(ler)ini sağlamaya çalışacaktır, ancak bunun yerine çift yataklı bir oda yerine bir ikiz yataklı oda tahsis edilebileceği gibi durumlar olabilir.

OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ., tatile çıkmadan önce müşterilerini güncellemek için her türlü çabayı gösterse de, OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ., Halalorganization.com’da listelenen oteller, tatil köyleri ve villalar etrafındaki bazı inşaat işleri hakkında güncel bilgi sağlamaktan sorumlu değildir. Örneğin, Türkiye’nin deniz kenarı tesisi alanlarında 31 Ekim – 15 Mayıs arasında inşaat işleri yapmasına izin verildiğini lütfen unutmayın, bu nedenle OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ. üçüncü şahıslar tarafından yapılan herhangi bir inşaatı ve bu tür işleri önceden engelleyemez veya önceden tahmin edemez. Otel/tatil köyü/villa binalarında OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ. ile rezervasyonu yaptığınız otel/tatil köyü/villa tarafından herhangi bir inşaat işi yapılıyor ve tatiliniz bundan kötü etkileniyorsa, derhal bizi bilgilendirmeniz gerekir (satis@halal.sitehizmet.com adresine e-posta göndererek veya +90 (850) 303 86 00 numaralı telefonu arayarak) böylece yakınınızda alternatif bir otel veya başka seçenekler sunabiliriz. Bu bize herhangi bir sorunu derhal çözme fırsatı verir, aksi takdirde ortaya çıkabilecek herhangi bir iddia geçersiz olabilir.

 

Kullanıcı Değerlendirmeleri, Yorumları ve İçeriği

OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ., bu internet sitesi kullanıcılarının oteller, diğer tatil ve seyahat deneyimleri ile ilgili olarak değerlendirmeler, yorumlar ve diğer materyalleri yayınlamasına izin veren bir tesis sunabilir (“Kullanıcı Materyalleri”). Kullanıcı Materyallerinde sahip olabileceğiniz tüm mülkiyet haklarını reddedersiniz ve aynısı sizin izniniz olmadan OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ. tarafından herhangi bir ortamda ve herhangi bir biçimde serbestçe kullanılabilir, kopyalanabilir, dağıtılabilir ve sunulabilir. Bu olanak sunulduğunda, yalnızca bu hizmete uygun Kullanıcı Materyallerini, bu Kullanıcı Şartları ve Koşullarını ve ayrıca bu internet sitesinde sunulan yönergelere uyacağınızı açıkça kabul edersiniz. Bu tür bir hizmetle ilgili olarak bu Kullanım Koşullarının ihlali nedeniyle veya bunlarla bağlantılı olarak ortaya çıkan herhangi bir üçüncü tarafın OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ. aleyhine getirilen taleplerle ilgili tüm hasarlar, kayıplar, masraflar ve giderler için OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ.’ye tazminat ödemeyi kabul edersiniz.

Özellikle, böyle bir hizmeti kullanarak şunları beyan ve garanti edersiniz:
– a) yayınladığınız Kullanıcı Materyallerinin tüm haklarına sahip olduğunuzu;

 

  • b) gönderi tarihinde gönderilen Kullanıcı Materyalleri doğru olduğunu;
  • c) sağladığınız Kullanıcı Materyallerinin herhangi bir OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ.Kullanım Şartlarını, yönergelerini veya politikalarını (zaman zaman uygulanabilen) ihlal etmediğini;
  • d) herhangi bir kişiyi veya işini ve özellikle de yaralanmaya neden olabilecek bilgileri kasten veya dikkatsizce göndermediğinizi: gerçek olmayan herhangi bir yorum, bilgi veya materyal göndermediğinizi; kötü niyetli; küçük düşürücü; küfürlü; müstehcen veya bu şekilde anlaşılabilecek bir gönderi olmadığını;
  • e) hiçbir şekilde aldatıcı veya yanıltıcı davranmayacağınızı ve herhangi bir hileli veya yasadışı faaliyette bulunmayacağınızı veya teşvik etmeyeceğinizi;
  • f) herhangi bir üçüncü tarafa ait hiçbir bilgi veya materyali, böyle bir tarafın açık yazılı izni olmadan göndermeyeceğinizi veya dağıtmayacağınızı;

OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ., gönderilen Kullanıcı Materyallerini düzenlemez ve yasaların izin verdiği ölçüde bu Kullanıcı Materyalleri veya müteakip gönderileri, kullanımları veya dağıtımlarından hiçbir şekilde sorumlu veya yükümlü olmayacaktır. Ayrıca, OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ., onları gönderen kişilerin kişisel görüşleri olan herhangi bir Kullanıcı Materyalinde ifade edilen görüşleri veya yorumları doğrulamaz, desteklemez veya onaylamaz. Yayınlanan incelemeler veya yorumlar temelinde alınan kararlar kendi sorumluluğunuzdadır.

OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ., kendi takdirine bağlı olarak, herhangi bir Kullanıcı Materyalini göndermeyi reddetme veya kaldırma (haber vermeden) hakkını saklı tutar. Diğer şeylerin yanı sıra, OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ.’nin üçüncü taraf bir şikayet aldığı ve/veya bu Kullanım Koşullarının ihlal edildiğine inanmak için bir nedeni olduğu durumlar da buna dahildir. Bu internet sitesinde yayınlanan herhangi bir değerlendirme, yorum veya materyal hakkında bir şikayetiniz varsa, bu şikayeti yazılı olarak (şartlar hakkında mümkün olduğunca fazla bilgi vererek) şu adrese göndermelisiniz: info@halal.sitehizmet.com

OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ.’nin bu tür şikayetlerin niteliği hakkında daha fazla bilgi isteme hakkını saklı tuttuğunu ve gerekirse kimliğinizi doğrulamanızı isteyebileceğini unutmayın.

 

Müşteri Hizmetleri ve şikayetlerin ele alınması

Soru veya bilgi taleplerini satis@www.halalorganization.com adresine gönderebilir veya +90 (850) 303 86 00 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Şikayetler tedarikçiler adına alınacak e-posta yoluyla satis@www.halalorganization.com adresine gönderilmelidir. Çözüm kolaylığı için Müşterilerin şikayetlerini seyahatin bitiminden itibaren 28 gün içinde sunması teşvik edilir.

Genel olarak, şikayetler yalnızca e-postada belirtilen sorunlar seyahat sırasında (veya mümkün olan en kısa sürede) +90 (850) 303 86 00 numaralı telefonu aranırsa veya satis@www.halalorganization.com adresine e-posta gönderilirse veya anlaşmazlık dönüş yolculuğu sırasında ortaya çıkarsa taşıyıcıya rapor edildiği takdirde ele alınacaktır, böylece sorunu çözmek ve Müşterinin maruz kaldığı zararı sınırlamak için önlemler alınabilir. Ancak, koşullara bağlı olarak istisnalar yapılabilir.

Konaklama sırasında Müşterinin kontrolü altında olmayan bagaj, giysi veya kişisel eşyaların kaybedilmesi, çalınması veya hasar görmesi ile ilgili şikayetler havayolu şirketine veya otele yapılmalıdır.

 

Şikayetiniz Varsa

Tatiliniz sırasında bir sorununuz varsa, lütfen ilgili tedarikçiyi (örn. otelciniz, yerel tur düzenleyiciniz veya havaalanı transfer sağlayıcınız) ve işleri düzeltmek için çaba gösterecek olan bulunduğunuz yerin temsilcisini hemen bilgilendirin. Şikayetiniz yerel olarak çözülmezse, lütfen eve döndükten sonraki 28 gün içinde ‘ Çiçek Mevkii D100 Karayolu No:777  İstilli Köyü Merkez- DÜZCE’ adresine rezervasyon referansınızı ve diğer tüm ilgili bilgileri yazın. Lütfen mektubunuzu kısa ve öz tutun. Bu, endişelerinizi hızlı bir şekilde tanımlamamıza ve size yanıtımızı hızlandırmamıza yardımcı olacaktır. Herhangi bir şikayeti, söz konusu hizmetlerin tedarikçisine ve temsilcimize gecikmeden iletmeniz ve tesiste bir rapor doldurmanız önemle tavsiye edilir. Bu basit prosedürü izlemezseniz, başvururken şikayetinizi inceleme ve düzeltme fırsatından mahrum kalırız ve bu, bu sözleşme kapsamındaki haklarınızı etkileyebilir.

Sözleşmeye uygun olmayan seyahatin uygulanmasına dayalı talepler, sözleşmenin planlı olarak sona erdiği tarihten itibaren 28 gün içinde sunulmalıdır. Bu durumda satis@www.halalorganization.com ile iletişime geçin veya +90 (850) 303 86 00 müşteri hizmetleri numaramızı arayın. Talepler, Müşterinin kendi çıkarına yazılı olarak yapılmalıdır. Sınırlama süresi, sözleşmeye bağlı olarak seyahatin bitmesi gereken gün başlar.

 

Genel

Bu anlaşma Türkiye yasalarına tabidir. Bu İnternet Sitesinin kullanımından kaynaklanan veya bu sitenin kullanımıyla ilgili tüm anlaşmazlıklarda İstanbul mahkemelerinin yargı yetkisini kabul etmiş olursunuz. Bu internet sitesinin kullanılması, bu paragrafın sınırlandırılmaması da dahil olmak üzere, bu hüküm ve koşulların tüm hükümlerini etkilemeyen herhangi bir yetki alanında yetkisizdir.

Müşteri hizmetleri ile ilgili durumlarda lütfen satis@www.halalorganization.com adresinden bize ulaşabilirsiniz. Diğer durumlarda aşağıdaki yazışma adresini kullanabilirsiniz:

Customer Relations

HALAL ORGANIZATION

Çiçek Mevkii D100 Karayolu No:777  İstilli Köyü Merkez- DÜZCE

OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ., işbu Sözleşme kapsamındaki hakları, görevleri veya yükümlülükleri atayabilir, iletebilir, alt sözleşme yapabilir veya devredebilir ancak siz yapamayabilirsiniz.

Bu anlaşma veya bu internet sitesinin kullanımı sonucunda sizinle OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ. arasında hiçbir ortak girişim, ortaklık, istihdam veya acente ilişkisi bulunmadığını kabul edersiniz.

OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ.’in bu sözleşmeyi yerine getirmesi mevcut yasalara ve yasal sürece tabidir ve bu sözleşmede yer alan hiçbir şey OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ.’in bu internet sitesini kullanımınızla ilgili yasa uygulama taleplerine veya gereksinimlerine ya da bu kullanımla ilgili olarak OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ. tarafından sağlanan veya toplanan bilgilere uyma hakkını ihlal etmez.

Bu sözleşmenin herhangi bir bölümünün, yukarıda belirtilen garanti feragatnameleri ve yükümlülük sınırlamaları dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, geçerli yasa uyarınca geçersiz veya uygulanamaz olduğu tespit edilirse, geçersiz veya uygulanamaz hüküm, orijinal hükmün amacına en çok uyan geçerli ve uygulanabilir bir hükmün yerine geçer ve sözleşmenin geri kalanı yürürlükte kalmaya devam eder.

Bu sözleşme, müşteri ile OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ. arasındaki bu internet sitesine ilişkin tüm sözleşmeyi oluşturur ve müşteri ile OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ. arasındaki elektronik veya sözlü veya yazılı tüm önceki veya eşzamanlı iletişimlerin ve tekliflerin yerine geçer. Bu sözleşmenin basılı bir versiyonu ve elektronik ortamda verilen herhangi bir bildirim, bu sözleşmeye dayanarak veya bu sözleşmeyle ilgili olarak adli veya idari işlemlerde kabul edilebilir olacaktır ve basılı formda orijinal olarak oluşturulan ve saklanan diğer işletme belgeleri ve kayıtları ile aynı koşullara tabidir.

Burada adı geçen şirketlerin, ürünlerin, kişilerin, karakterlerin ve/veya verilerin kurgusal isimleri, herhangi bir gerçek bireyi, şirketi, ürünü veya etkinliği temsil etme amaçlı değildir.

Burada açıkça belirtilmeyen tüm haklar saklıdır.

 

HalalOrganization.com ve ülkeye özgü tüm HalalOrganization alan adlarının kullanımı

Halalorganization.com, yalnızca seyahatle ilgili mal ve hizmetlerin kullanılabilirliğini belirlemede müşterilere yardımcı olmak ve tedarikçilerle meşru rezervasyon yapmak veya başka şekilde işlem yapmak ve başka hiçbir amaç için kullanılmamak üzere sağlanmıştır. En az 18 yaşında olduğunuzu ve bu sözleşmeyi yapma ve bu internet sitesini buradaki tüm şart ve koşullara uygun olarak kullanma konusunda yasal yetkiye sahip olduğunuzu garanti edersiniz. Bu internet sitesini tüm kullanımınızdan (ayrıca hesabınızın sizinle birlikte yaşayan küçükler (18 yaş altı) dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla başkaları tarafından kullanılmasından) finansal olarak sorumlu olmayı kabul edersiniz. Adınızı veya hesabınızı kullanarak reşit olmayan kişiler tarafından yapılan bu internet sitesinin tüm kullanımlarını denetlemeyi kabul edersiniz. Ayrıca, bu Web sitesini kullanırken sizin veya hane halkı üyeleriniz tarafından sağlanan tüm bilgilerin gerçek ve doğru olduğunu garanti edersiniz. Herhangi bir sınırlama olmaksızın, spekülatif, yanlış veya hileli rezervasyon veya talep beklentisiyle herhangi bir rezervasyon yasaktır. Bu internet sitesinin seyahat hizmetleri rezervasyon tesislerinin yalnızca sizin veya yasal olarak işlem yapma yetkiniz olan başka bir kişi için yasal rezervasyon veya satın alma işlemleri yapmak için kullanılacağını kabul edersiniz. İnternet sitesinin seyahat hizmetleri rezervasyon olanaklarının aşırı kullanımının veya kötüye kullanılmasının, bu tür tesislere erişiminizin reddedilmesine neden olabileceğini anlıyorsunuz.

Seçtiğiniz seyahatle ilgili mal ve hizmetlerin rezervasyonu ve satın alınması için ayrı hüküm ve koşullar geçerli olacaktır. İşlem yapmayı seçtiğiniz herhangi bir tedarikçi tarafından, bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, ödenmesi gereken tüm tutarların ödenmesi ve ücretlerin, ürünlerin veya hizmetlerin kullanılabilirliği ve kullanımı hakkında tüm kurallara ve kısıtlamalara uygunluk da dahil olmak üzere, satın alma şart ve koşullarına uymayı kabul edersiniz. Seçtiğiniz bir ücret, ürün veya hizmet için özel kurallar ve kısıtlamalar geçerli olabilir. Bu tür bir tedarikçinin satın alma koşullarının herhangi bir şekilde ihlal edilmesinin, rezervasyon(lar)ın veya satın alma işleminin iptal edilmesine, herhangi bir uçuş, otel, tatil köyü, villa veya otomobile erişiminizin reddedilmesine ve bu tür rezervasyon(lar) veya satın alma için ödenen paraları kaybetmenize neden olabileceğini anlıyorsunuz. Ayrıca, böyle bir ihlal OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ.’nin ihlali nedeniyle OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ.’nin masrafları için hesabınızı borçlandırmasına neden olabilir. Bu internet sitesinin kullanımından kaynaklanan tüm masraflar, ücretler, gümrükler, vergiler ve değerlendirmelerden tamamen siz sorumlusunuz.

Döviz Çevirici

Döviz kurları halka açık çeşitli kaynaklara dayanmaktadır ve sadece kılavuz olarak kullanılmalıdır. Oranlar doğrulanmamıştır ve gerçek oranlar değişebilir. Döviz fiyatları her gün güncellenmemektedir. Para biriminin en son güncellendiği gün için Para Birimi Dönüştürücüdeki tarihi kontrol edin. Bu uygulama tarafından sağlanan bilgilerin doğru olduğuna inanılmaktadır, ancak OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ. ve/veya tedarikçileri bu doğruluğu temin veya garanti etmez. Bu bilgileri herhangi bir finansal amaçla kullanırken, OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ. müşteriye döviz kurlarının doğruluğunu doğrulamak için kalifiye bir uzmana danışmasını önerir. OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ., bağlı kuruluşları ve/veya tedarikçileri, bu bilgilerin kişisel kullanım dışında bir amaç için kullanılmasına izin vermez ve bu bilgilerin ticari amaçlarla yeniden satılmasını, yeniden dağıtılmasını ve kullanılmasını azami ölçüde yasaklar.

 

Telif Hakları ve Ticari Marka Bildirimleri

Bu internet sitesinin tüm içeriği: Telif Hakkı © 2021 OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ. Tüm hakları saklıdır.
Halalorganization.com internet sitesinin tüm hakları OLBİTUR TURİSTİK HİZMETLER VE TİC.LTD.ŞTİ.’ye aittir. Burada adı geçen diğer ürün ve şirket adları, ilgili sahiplerinin ticari markaları olabilir. Bu sitedeki görüntüler yalnızca görüntüleme amacıyla dahil edilmiştir ve hiçbir biçimde kaydedilemez veya indirilemez.