Marmaris - Islamic, conservative, halal and hijab hotels

Marmaris

3 - 6 Days
TYPOLOGIES

Cultural

+ 2
DIFFICULTY

Medium

MIN. AGE

3 Years

SALE

9400 7800

[rev_slider alias="single-package-carousel"]

Amazing Experience

Denizi, koyları, plajları, doğal güzellikleri, tarihi durakları ve yöresel lezzetleri ile Marmaris turları!

Marmaris turları ile Ege kültürünü keşfetmeye hazır mısınız?

Yoğun talep gören Marmaris turları hem yaz tatili hem de kültür turunu bir arada yapmak isteyen misafirlerimizin ilgisini çekmektedir.

Entrance to the museums

50% discount on all admissions

Travel with children and pets

Possibility to rent the stroller

Travel by bus, car and minivan

Air conditioning guaranteed

Package specifications

Travel cancellation insurance

Breakfast and dinner included

Health care included

Services NOT included

Lunch not included in the package

Baggage protection insurance

Tour Map

Day by Day

*Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama
*Açık Büfe Sabah Kahvaltısı
*Açık Büfe veya Set Menü Akşam Yemeği
*Lüks Araçlar ile Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)
*Profesyonel Rehberlik hizmetleri
*Milli Park Giriş Ücretleri
*Tekne Turu
*Otobüs içi İkramları
*Sigorta güvencesi
*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

DAY 1 Departure at the airport and arrival at the hotel

* 22:00 Merter Metro İstasyonu İspark Otoparkı ( Merter Metro Yanı )
* 23:00 Harbiye Tur Başlangıç buluşma noktası (Harbiye Askeri Müze Karşısı)
* 23:59 Kadıköy Tepe Nautilus AVM Karşısı (Ayrılıkçeşme Metro İspark Otoparkı)
* 00:15 Kartal Köprüsü Metro İstasyonu (E-5 Ankara İstikameti)
* 00:30 Çayırova Mc Donald`s
* 01:15 İzmit Halkevi Durağı
Yukarıdaki hareket noktalarından katılacak misafirlerimizle otobüs içi ikramları eşliğinde gece yolculuğumuza başlıyoruz.

DAY 2 - Visit the main museums and lunch included

İstanbul - İzmir - Aydın – Akyaka - Tam Gün Gökova Tekne Turu - Sedir Adası – Kleopatra Plajı - Azmak Çayı
Bursa Özdilek Önü - Hilton Otel Yanından katılacak olan misafirlerimiz birlikte gece yolculuğumuza devam ediyoruz. Susurluk civarında verilen ilk molanın ardından Balıkesir, Manisa, İzmir (İzmir Manisa Kavşağı - Ege Üniversitesi Girişi önünden İzmir deki misafirlerimizin alınması) üzerinden Aydın-Çine üzerinden Sakar Geçidi nin muhteşem manzarası eşliğinde evleriyle mimarlık ödülüne sahip olan, Akyaka Beldesine varıyor ve teknemize biniyoruz. Mitolojide geçen ve denizler tanrısı Poseidon un sarayının gök lacivert denizin dibinde olduğu söylenen Gökova'nın eşsiz koylarını dolaşmaya başlıyoruz Gelibolu Adası, İncekum, Lacivert Koy ve Marcus Antonius'un Kleopatra için Mısır'dan gemilerle getirttiği rivayet edilen kumlardan oluşan koruma altındaki eşsiz kumsalıyla Sedir Adası demir atıp yüzeceğimiz yerler arasında. Gün boyu sürecek bu muhteşem mavi yolculuğun ardından tekrar Akyaka Beldesine geri dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz Batı Menteşe Dağları’nın altındaki yüzlerce gözeden çıkan soğuk dağ suyunun oluşturduğu, göçmen kuşların dinlenme yeri olan, yer yer 5 metreye kadar uzanan sualtı sarmaşıklarına sahip Azmak Çayı'nda fotoğraf çekebilirler. Daha sonrasında otobüsümüze binerek Aşıklar Yoluna gidiyoruz. Okaliptüs ağaçlarının gölgesinde gün batımında yapacağımız güzel bir yürüyüş sonrasında otobüsümüze binerek otelimize ulaşıyoruz. Otelimize yerleşme ve akşam yemeğimiz otelimizde.
Önemli Not: Programımız otele giriş yapmadan ilk gün tekne turu ile başlayacağından dolayı konuklarımızın teknede giyecekleri eşyaları ayrı bir çanta içinde ayarlamaları rica olunur.
*Sabah Kahvaltısı: Güzergahımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Ekstra)
*Öğle Yemeği: Teknede menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
*Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
* Konaklama Oteli: 3*- 4* Standart Muğla veya Marmaris Otelleri

DAY 3 - Excursion in the natural oasis and picnic

Selimiye Köyü – Kızkumu Plajı - Datça - Eski Datça - Can Yücel Evi - Yüzme Molaları
Sabah otelde alınan kahvaltının ardından ilk olarak Selimiye Köyü’ne gidiyoruz. Vereceğimiz gezi molası sonrası Orhaniye sahillerinde yer alan Kızkumu Plajı’na ulaşıyor ve yüzme molası veriyoruz. Ardından son yılların gözdesi Datça ya doğru yola çıkıyoruz. Ege ve Akdeniz’i aynı anda görerek yapacağımız bir yolculukla, Balıkaşıran Mevkiini de geçerek yarımada Datça’ya ulaşıyoruz. Tarihi Rum evlerini bir arada göreceğimiz ve Can YÜCEL’in evininde bulunduğu tarihi eski Datça’da vereceğimiz serbest zamanda dileyenlerle Muhtar Orhan’ın kahvesinde soluklanıyoruz. Aracımıza yeniden binerek Datça’nın yeni merkezine ulaşıyor, burada kordonu, liman kısmını kısa bir yürüyüşle geziyor, Kumluk plajında serbest zaman veriyoruz. Dileyenler bu serbest zamanda Datça çarşısını hem gezip hem de meşhur bal ve bademlerini küçük yöresel dükkanlarda tadıp, alışverişlerini de yapabilirler. Gezilerimiz ve yüzme molalarımızın ardından otelimize gitmek üzere yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama. Akşam yemeğimizin ardından arzu eden misafirlerimiz ile gece turuna çıkıyoruz.(Ekstra)
* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
* Öğle Yemeği: Datça’da serbest menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
* Konaklama Oteli: 3*- 4* Standart Muğla veya Marmaris Otelleri

DAY 4 - Transfer to the airport and return to the agency

Marmaris - Aşıklar Yolu - Gevenes Köyü - Belen Kahvesi - Bozüyük Köyü - Şirince Köyü
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında,eski Türk filmlerin çekildiği mekânlardan biri olan devasa okaliptüs ağaçlarıyla çevrili eski Marmaris yolunda Aşıklar Yolunda fotoğraf molası vereceğiz. serbest zaman sonrası Ormancı Türküsünün çıkış noktası olan Gevenes Köyü (Çaybükü’nde) Belen Kahvesinde çay ve kahve molası vereceğiz. Çay molamızın bitiminde ise Muğla'nın Yatağan ilçesine bağlı köylerden biri olan Kültürel yapısını korumuş sakin, tipik bir Ege köyüdür. Taş evleri, ormanlık alanları, su kaynakları ve kültürel yapısı ile görülmeye değer köylerden biridir.Bozüyük yakın zamana kadar pek bilinmeyen bir köyken dizi ve filmlerin burada sıkça çekilmesi ile merak uyandırmıştır. Köyde Baba Ocağı, Dondurmam Gaymak, Düriye’nin Güğümleri, Ümmü’nün Türküsü, Dabbe, Sürgün İnek ve Güzel Köylü dizi ve filmleri çekilmiştir. Bu filmlerde köyde yaşayanlar da figüran ve oyuncu olarak bulunmuştur. Burada verdiğimiz serbest zaman ve yöresel köy ürünleri alışverisi sonrası Selçuk’a varıyoruz ve köy dokusu ile eski bir Rum kasabası olan meyve şaraplarıyla ünlü Şirince'ye varıyoruz. Eski adlarından biri Çirkince olan bu şirin Rum köyünün sokaklarında nostaljik bir yürüyüş yapıyor ve meşhur meyve şaraplarından tatma ve alma şansına sahip oluyoruz. Şirince gezimizden sonra İzmir - Manisa - Balıkesir - Bursa üzerinden İstanbul’a doğru hareket ediyoruz. Gece geç saatler de siz sayın misafirlerimizi bir başka Halalorganization.com organizasyonunda buluşmak dileği ile aldığımız noktalara bırakıyoruz.
* Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
* Öğle Yemeği: Akyaka veya Mola tesisinde Ekstra Olarak Alınacaktır.
* Akşam Yemeği: Dönüş Güzergahında Mola Tesisinde Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.
* Konaklama: DİKKAT DÖNÜŞ GÜNÜ. BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.